Hakkımızda

1980 yılında kurulan Kıvanç Group 4 farklı alanda faaliyetini sürdürmektedir:

  • İş Güvenliği
  • Teknik Tekstil
  • Madencilik
  • Mühendislik

Kişisel Koruyucu Elbise sektöründe Türkiye’nin lider ve öncü kuruluşu durumunda olan Kıvanç Group, yaptığı ihracatlarla da yurt dışında ülkemizi gururla temsil etmektedir.

Ihracat Kivanc Group.png

2009 yılında kullanılmaya başlanan ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) yazılımı ve 2011 yılında entegre edilen barkod sistemi sayesinde izlenebilirlik sağlanmıştır. Bu altyapının da vermiş olduğu güvenceyle firmamız Koruyucu Elbise sektöründe Ürün Sorumluluk Sigortası sahibi ilk firma olmuştur.

Türkiye’de ilk itfaiyeci elbisesi satışını gerçekleştiren firmamız 2012 yılında Türkiye’nin ilk ısı laboratuvarını kurmuştur.

Kalite Kontrol ve AR-GE amacıyla kurulan ısı laboratuvarımız 2013 yılında genişleyerek fiziksel testleri de yapmaya başlamıştır.

2016 yılında Antalya’da yapmış olduğumuz yatırımla 20.000 metrekarelik alanda kendi alev almaz ipliğimizi üretmeye başladık ve bu dikey entegrasyon sayesinde Türkiye’nin iplikten elbiseye kadar aynı çatı altında hizmet sunan tek firması olduk.

200 kişiye yaklaşan kadrosuyla ve bünyesinde çalışan 20 mühendisten (15 tekstil mühendisi) oluşan deneyimli ekibiyle müşterilerine hizmet veren firmamız bugün 3 farklı lokasyonda çalışmaya devam etmektedir.

  • İstanbul – Genel Müdürlük & İş Güvenliği Bölümü – 2.500 metrekare
  • Edirne – Mühendislik & Madencilik Bölümleri – 82.000 metrekare
  • Antalya – Teknik Tekstil Bölümü – 20.000 metrekare

MİSYONUMUZ

Yeniliklere açık, değişimlere hazırlıklı, değerlerine sahip çıkan, gerçekçi kararların ve kalıcı uygulamaların olduğu, çalışanların severek geldiği sağlıklı ve güvenli bir iş yerinde, müşterilerimizle karşılıklı güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurabilen tecrübe, donanım ve eğitimli kadroyla ,sürdürülebilirlik, güvenilirlik ve yüksek kalite anlayışı ile öncelikli olarak insanları korumayı hedefleyen en son teknolojilerin kullanıldığı ürün ve hizmetlerimizle, beklentilerin de ötesine geçmektir.

VİZYONUMUZ

Deneyim, üretim ve teknik bilgisinin yanında, faaliyet gösterdiği her alanda, kalitesi ve AR-GE’si ile birlikte tüm paydaşlarının KIVANÇ duyacağı, sektöre rehberlik eden öncü kuruluş olmak.